Cupa Wu Tao editia a I-a 19 mai 2013

Duminica 19 mai 2013, Clubul Sportiv WuDao va organiza cupa WU TAO. Competitia este destinata copiilor (membri clubului) si se va desfasura la Liceul Costin Kiritescu incepand cu ora 17.00.

Va asteptam!

Grupe competitie Qingda

Baieti 6 – 7 ani -25 Kg

1. Andrei Nitu 6 ani 24 kg

2. Bogdan Petrescu 7 ani 25 kg

3. Stefan Pieptea 7 ani 25 kg

4. Andrei Popa 7 ani 18 kg

I Andrei Nitu – Andrei Popa

II Bogdan Petrescu – Stefan Pieptea

III Semifinala

IV Finala

Fete 6-8 ani -30 kg

1. Ioana Minciu 6 ani 22 kg

2. Diana Petre 7 ani 25 kg

3. Mara Iftimie 8 ani 22 kg

4. Claudia Nicolae 6 ani 30 kg

I Ioana Minciu – Mara Iftimie

II Diana Petre – Claudia Nicolae

III Semifinala

IV Finala

Baieti 7 – 9 ani -33 kg

1. Fabrizio Poderoso 7 ani 32 kg

2. Dan Ruicu 9 ani 30 kg

3. Rares Dumitrache 8 ani 33 kg

I Fabrizio Poderoso – Dan Ruicu

II Dan Ruicu – Rares Dumitrache

III Rares Dumitrache – Fabrizio Poderoso

Baieti 7 – 12 ani -35 kg

1. David Hodivoianu 7 ani 35 kg

2. George Vulcan 11 ani 33 kg

3. Andrei Valsanoiu 8 ani 35 kg

4. Radu Avram 12 ani 35 kg

I David Hodivoianu – George Vulcan

II Andrei Valsanoiu – Radu Avram

III Semifinala

IV Finala

Fete 7 – 8 ani -30 kg

1. Zelda Vizureanu 8 ani 28 kg

2. Ilynka Saizu 7 ani 26 kg

3. Filiz Demir 7 ani 28 kg

I Zelda Vizureanu – Ilynka Saizu

II Ilynka Saizu – Filiz Demir

III Filiz Demir – Zelda Vizureanu

Fete 9 – 12 ani -35 kg

1. Bianca Valcu 9 ani 29 kg

2. Amina Epure 12 ani 32 kg

3. Madalina Stanciu 9 ani 26 kg

I Bianca Valcu – Amina Epure

II Amina Epure – Madalina Stanciu

III Madalina Stanciu – Bianca Valcu

Baieti 8 – 11 ani -40 kg

1. Alexandru Popazu 9 ani 39 kg

2. Gabriel Burcea 9 ani 40 kg

3. Cristian Gociu 8 ani 36 kg

4. Cosmin Iordan 11 ani 40 kg

I Alexandru Popazu – Gabriel Burcea

II Cristian Gociu – Cosmin Iordan

III Semifinala

IV Finala

Baieti 8 – 10 ani -45 kg

1. Alexandru Costiug 10 ani 44 kg

2. Emil Stancu 10 ani 43 kg

3. Ionut Alecu 8 ani 43 kg

4. Alexandru Pieptea 10 ani 44 kg

I Alexandru Costiug – Alexandru Pieptea

II Emil Stancu – Ionut Alecu

III Semifinala

IV Finala

Baieti 10 – 13 ani -55 kg

1. Mario Ungurenasu 9 ani 54 kg

2. Andrei Ciobanete 13 ani 50 kg

3. Denis Munteanu 12 ani 51 kg

4. Darius Godeanu 11 ani 46 kg

I Mario Ungurenasu – Denis Munteanu

II Andrei Ciobanete – Darius Godeanu

III Semifinala

IV Finala

Detalii competitie:

Data: 19 mai 2013

Orar: 17.00 – 19.00

Locatie: Liceul Costin Kiritescu, Militari

Tipul competitei: Qingda, light contact

Participanti: copii si adulti

Taxa participare: 30 lei

Conditii de participare:

- achitarea taxei de participare

- echipamente: tibiere, manusi (cei care nu au vor primi de la club), tricou negru si tricou rosu, prosop, sticla cu apa

- carnetul de sportiv

- semnarea declaratiei de raspundere (se va completa la curs)

Cautam voluntari pentru organizarea competitiei:

arbitri: 4 persoane cu cunostinte despre regulamentul de qingda (diponibil pe mail la cerere)

cameraman: 1 persoana

fotograf: 1 persoana cu experienta in domeniu

echipare sportivi: 3 persoane care sa ajute la echipare si dezechiparea sportivilor

antrenori sportivi: 4 persoane care sa coordoneze sportivii si sa-ti ajute la pregatirea fizica in timpul competitiei

asistent medical: 1 persoana cu cunostinte in domeniu

Qingda – Light Contact Sparring

Qingda (lupta light contact) este un sistem de lupta creat pentru a atrage in competitii sportivi juniori intre 6 si 18 ani, precum si seniori intre 18 si 35 de ani.

Concurentii trebuie sa poarte urmatoarele echipamente: aparatoare cap, tibie si scobitura piciorului, manusi de box si armura corporala.

Sunt permise lovituri cu piciorul, lovituri cu bratele, miscari de atac si aruncari.

Partile validate sunt: partile laterale ale capului, pieptul si stomacul sunt valabile pentru toti concurentii. Pentru cei de varsta 15 – 18 ani partea exterioara a coapselor este punctata iar pentru cei peste 18 ani, partea frontala si partea interioara a coapselor este punctata.

Sunt interzise lovituri la fata, indiferent daca sunt de contact sau fenta, lovituri cu capul, cotul sau genunchiul, tehnici de sugrumare sau strangulare, luptele pe saltea.

Forta loviturilor este considerata rezonabila la mai putin de 10% din puterea potentiala pentru orice categorie.

Extras din regulamentul de Qingda al F.R.A.M. – 2013

Antrenament suplimentar in vederea pregatirii sportivilor

Grupa I

duminica 12 mai 2013 de la ora 11.00 – 13.00, Colegiul Tehnic Carol, Crangasi

1. Fabrizio Poderoso

2. Andrei Nitu

3. Ioana Micu

4. Bogdan Petrescu

5. Claudia Nicolae

6. Rares Dumitrache

7. David Hodivoianu

8. Cristian Gociu

9. Alexandru Popazu

10. George Vulcan

11. Gabriel Burcea

12. Diana Petre

13. Stefan Pieptea

14. Andrei Popa

15. Bianca Valcu

16. Zelda Vizureanu

17. Ilynka Saizu

18. Andrei Grigorescu

_______________________________________________________________

Grupa II

duminica 12 mai 2013 de la ora 16.00 – 18.00, Colegiul Tehnic Carol, Crangasi

1. Alexandru Costiug

2. Ionut Alecu

3. Dan Ruicu

4. Radu Avram

5. Cosmin Iordan

6. Andrei Valsanoiu

7. Oana Nedelcu

9. Darius Godeanu

10 Vicentiu Herea

11. Madalina Stanciu

12. Andrei Ilie

13. Denis Munteanu

14. Alexandru Pieptea

15. Mario Ungurenasu

* sportivii care nu se regasesc pe lista, sunt rugati sa lase numele in formularul de mai jos. In cel mai scurt timp vor fi repartizati.

Lasa un comentariu

You must be logged in to post a comment.